Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Partneři
Periscope Skandinávský dům
Kavárna na Boršově
Facebook
5. ISLANDSKÝ DEN (2006)

setkání všech milovníků severu, islandských fanatiků a jejich přátel

Kdy: sobota 10.6.2006, od 9 do 20 hodin

Kde: Kulturní centrum Zahrada, Malenická 1784, Praha 4 – Chodov (odkaz na mapu)

VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE

Výsledky dle odborné poroty:

 
	1.místo Jezero Trollkonuhlaup 
			(Zdeněk Bakštejn)

	2.místo Přistáváááááám 
			(Marian Lechnýř)

	3.místo Suchopýr (Eriophorum) 
			(Lenka Absolonová)

Výsledky dle laické poroty:

	1.místo- 34 bodů: Jezero Trollkonuhlaup 
				(Zdeněk Bakštejn)
	2.místo- 27 bodů: Maják na Dyrhólaey 
				(Zdeněk Bakštejn)
	3.místo- 17 bodů: Krafla, Nad Dynjady 
				(Marián Lechnýř)

VÝSLEDKY ZNALOSTNÍ SOUTĚŽE

	1. místo- 18 bodů: Marta Hroníková
	2. místo- 17 bodů: Lubomír Ďuroška, Kristýna Šimková,
			  Martin Benda
	3. místo– 16 bodů: Alena Dvořáková
	4. místo– 15 bodů: Petra Talandová, Jana Burdová,
			  Eva Kadlecová, Vladimír Novotný,
			  Jan Čapek
	5. místo– 14 bodů: Helena Fiedlerová, Senta Havlová,
			  Marián Lechnýř

FOTOREPORTÁŽ

PODĚKOVÁNÍ

Všem přednášejícím, fotoporotcům a Evě Kadlecové za přípravu kytičkových panelů
Sponzorům: Centrum Fotoškoda, CK SEN, Renault ČR
Restauraci Reykjavík, jmenovitě p. Gunnarssonovi za báječné sleďové jednohubky
CK Intercontact a Icelandair za speciální ceny pro členy KIF
Mediálním partnerům: Setkání cestovatelů, CK CK Adventura, Severské společnosti, CK Periscope
A všem, kteří mi pomohli, všem, na které jsem zapomněla
Jana

Program:

 • 09:30 - Ostrovy Vestmannaeyjar (Petr Burian, CK Periscope)
 • 10:30 - Islandské prázdniny - diaprojekce (F. Janovský)
 • 11:30 - Islandské prázdniny - autogramiáda (autor knihy F. Janovský, za přítomnosti vydavatele a spisovatele J. Švejdy)
 • 12:00 - Kangerlussuaq aneb na skok v Grónsku - diapozitivy, film (Pepa Chodur, CK Periscope)
 • 13:30 - Vše důležité o islandských kytkách - přednáška, diapozitivy (Naďa Gutzerová)
 • 14:30 - Islandská obrazová meditace - diaprojekce, hudba (Pavel Řehák)
 • 15:45 - Půlhodinka s islandskou klasikou - hudba (Markéta Cibulková)
 • 16:30 - Přežití v extrémních podmínkách - přednáška, dia, film (Láďa Sieger)
 • 17:30 - vyhlášeni výsledků fotosoutěže a návštěvnických soutěží
 • 18:00 - Islandská poslechová diskotéka (Vláďa Zelenka)

Na programu je celodenní promítání diapozitivů, filmů, přednášky, besedy s hosty, muzika, setkání s přáteli, soutěž pro návštěvníky a to vše nejen na jediné téma: ISLAND
Podíváte se do všech koutů Ledové země včetně nepřístupného vnitrozemí i pusté oblasti Hornstrandir, to vše prostřednictvím krásných fotografií podmalovaných příjemnou náladovou hudbou. Zavítáte i na ostrovy Vestmannaeyjar neboli Ostrovy západních mužů, jedno z nejmladších souostroví na světě. V Keflavíku nasednete do letadla a uděláte si malý výlet do grónské oblasti Kangerlussuaq a jeho okolí. Prožijete islandské prázdniny s autorem stejnojmenné knížky. Budete překvapeni, kolik kytek na Islandu roste, jaké poslání mají botanické zahrady a jak se řeší největší ekologický problém – eroze. Fotografie nejrozšířenější vegetace si budete moci prohlédnout na panelech v hale. Nebude chybět ani tradiční islandská poslechová diskotéka doplněná o projekci DVD a půlhodinku vážné hudby. I když se vám to možná bude zdát zbytečné, proniknete i do tajů, jak přežít v extrémních podmínkách. Odborník na slovo vzatý doplní své povídání o praktické ukázky a předvedení nezbytné výbavy. Člověk nikdy neví, co se mu může hodit.

Po celý den si budete moci prohlížet amatérskou výstavu fotografií pod názvem JÁ a ISLAND, do které se může zapojit každý. Stačí si jen přečíst pravidla uvedená níže na této stránce a zaslat fotografie. Ceny pro výherce fotosoutěže tradičně věnovalo Centrum FotoŠkoda. Připraveny budou i další soutěže pro návštěvníky. A jako každoročně nás možná čeká i překvapení.

Ke koupi za velmi příznivé klubové ceny budou i poslední vyšlé knihy o Islandu:

 • turistický původce řady Rough - Island, vydavatelství JOTA, duben 2006 (sleva 30%)
 • Jan Šťovíček- Nemaluj trola na zeď (Jak utopit Škodu 120 v ledovcových řekách, přivodit si sněžnou slepotu cestou na Hvannadalshnjúkur, proplouvat peřeje, soutěsky, prahy a válce a dokonce odolávat nástrahám Islandského ďábla (sleva 25%)
 • Islandské prázdniny aneb papírové video Františka Janovského a Renaty Marcolové
 • Kameny mluví. Thórbergur Thórdarson. (překlad a doslov Helena Kadečková), nakladatelství Galén

SPONZOŘI ISLANDSKÉHO DNE

FOTOSOUTĚŽ NA TÉMA: JÁ A ISLAND

V tento den bude probíhat i výstava uspořádaná z vašich fotografií, spojená se soutěží o ceny. Chcete-li se aktivně zúčastnit, stačí si vybrat ze dvou možností a předat fotografie organizátorům. Ceny do soutěže věnuje tradičně Centrum FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1.

Soutěž A

Každý autor bude mít k dispozici panel o rozměrech 90 x 150 cm, na kterém může vytvořit kompozici ze svých fotografií, je na jeho uvážení kolik fotografií a jakých rozměrů použije k zaplnění prostoru - podmínkou je včlenit do plochy papír rozměru A4, na kterém bude uvedeno autorovo jméno, názvy jednotlivých fotografií, typ fotoaparátu, kterým byly snímky pořízeny, a krátký postřeh, zážitek či příběh z jeho cesty po Islandu, nejlépe spojený s fotografováním. Při předávání fotografií nezapomeňte připojit plánek rozmístění fotografií na plochu.

Soutěž B

Každý autor vybere ze svého alba maximálně 6 nejpovedenějších nebo nejoblíbenějších fotografií (nezapomene, že větší rozměry zvyšují šanci na úspěch), fotografie zezadu opatří svým jménem a názvem snímku.

Upozornění: Fotografie budou na panely přilepeny oboustranně lepícím čtverečkem, proto abychom se vyhnuli jejich možnému poškození, připevněte je nejlépe na kladívkový papír pomocí fotorůžků.

Předání fotografií (do 5.6.2006):

 • poštou na adresu: Jana Jakšová, Voskovcova 987, 152 00 Praha 5 (doporučené a větší zásilky raději na adresu:Jana Jakšová, Renault ČR, budova IBC, Pobřežní 3, 186 00 Praha 8)
 • po domluvě (tel. 222 128 381, mobil: 728 476 972, večer domů 251 811 780 nebo e-mail kif-jj@quick.cz) donést osobně

Pravidla soutěže: Fotografie budou vystaveny v prostorách konání akce (do naplnění kapacity – k dispozici je 12 oboustranných panelů) a po ukončení vráceny autorům.
Vyhodnocení 3 nejlepších fotografií (bez ohledu na to, zda pocházejí ze soutěže A nebo B) provede nezávisle na sobě jednak profesionální porota a jednak „amatérská“ porota. Autoři 3 vítězných fotografií vyhodnocených profesionální porotou obdrží ceny, stejně tak jako autor nejúspěšnější fotografie vyhodnocené amatérskou porotou.

Profesionální porota:

Porota bude hodnotit fotografie dle svých interních pravidel.

Amatérská porota: Každý návštěvník Islandského dne může vyplněním hlasovacího lístku a jeho vhozením do urny přidělit body třem vybraným fotografiím. Fotografii na 1.místě 3 body, na 2.místě 2 body, na 3.místě 1 bod. (na neúplně vyplněné hlasovací lístky nebude brán zřetel).

Po uzavření soutěže se body přidělené každé fotografii sečtou a sestaví se výsledné pořadí. Pokud získají některé fotografie stejný počet bodů, budou se muset o příslušné místo podělit.

Hlasující návštěvníci, kteří vyplní i číslo fotografie tzv. intrusu, tj. správně označí fotografii, která není pořízená na Islandu, se automaticky zařazují do slosování. Vylosování jednoho šťastlivce, který obdrží odměnu, proběhne ihned po vyhlášení výsledků fotosoutěže na konci Islandského dne.

Pozor: Účastníci soutěže nemohou hodnotit své vlastní fotografie. Takto přidělené body by byly neplatné.

Celkové pořadí bude také zveřejněno na našich stránkách.

Chybí-li vám ještě nějaká informace, využijte uvedené kontakty nebo mail: kif-jj@quick.cz, telefon 222 128 381 nebo mobilní tel. 728 476 972

Dopravní spojení na místo:

 • autem: Dálnice D1 , Brno - Praha sjezd č.2 Chodov (nejlépe využít záchytná parkoviště vyznačená v mapce P)
 • MHD: Metro C: do stanice Chodov: pěšky cca 7 min, nebo autobusem 136 (místo původní 118), 154, 197 do zastávky Jarníkova; do stanice Opatov: autobusem 122, 177 do zastávky U Kunratického lesa, nebo Volha
 • Mapa: