4. ISLANDSKÝ DEN (2005)

setkání všech milovníků severu, islandských fanatiků a jejich přátel

Kdy: sobota 11.6.2005, od 9 do 20 hodin

Kde: Kulturní centrum Zahrada, Malenická 1784, Praha 4 – Chodov (odkaz na mapu)

VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE

Výsledky dle odborné poroty:

 
	1.místo	Martin Votava - Svartifoss

	2.místo	Marian Lechnýř
	3.místo	Pavel Řehák

Výsledky dle laické poroty:

	1.místo	Pavel Řehák - Ljótipollur

Soutěž "Poznej 10x Island":
Vl.Kalous 8,5 bodu z 10
P.Rehak 8 bodu
H. Fiedlerova 7 bodu

Program:

 • 09:30 - Výstavba české stanice v Antarktidě (Hynek Adámek- National Geographic, CK Sen)
 • 10:30 - Island jako učebnice fyzické geografie (Jan Kopp - ZČU katedra geografie)
 • 11:30 - Klasická hudba na Islandu (Markéta Cibulková)
 • 12:30 - přestávka
 • 13:15 - Z islandského vnitrozemí (Jan Sucharda - www.jas-hrotovice.com)
 • 14:30 - Přechod Islandu ze Skógaru do Akureyri (Luboš Zavorka - CK Macek)
 • 15:45 - Islandská rocková scéna 60.-70. let a postrock 90.let (Vladimír Zelenka)
 • 17:00 - Islandem na kole + autogramiáda knihy Pestrý život cyklotrempa (Jan Vlasák)
 • 18:10 - vyhlášeni výsledků fotosoutěže a návštěvnických soutěží
 • 19:00 - film SILNÝ KAFE (Börkur Gunnarsson)

Během dne bude tentokrát opět nabízena oblíbená rybí polévka (Fiskisúpa) a také marinovaný sleď (Marineruð Íslands síld) z restaurace Reykjavík. Příznivci Islandu si budou moci zakoupit speciální odznáček.

Součástí tohoto dne bude i výstava fotografií na téma Barvy Islandu, spojená se soutěží o ceny, které věnovalo Centrum FotoŠkoda. Pravidla viz níže.

Navic fotograf Pavel Brunclik (www.studioasa.cz) nabidne zajemcum ke koupi svoji posledni knihu fotografii z celeho sveta, (kde samozrejme nechybi ani Island). Jen pro vas a pro tento den se slevou 30%. Stoji za to, presvedcite se sami.

Dalsi z porotcu Josef Sekal predvede uzasne makrosnimky severskych mechu a zajemcum predstavi i svuj foto vynalez "kafomlynek".

Casopis Travel Life s reportazi Davida Waltera (www.snyplanycesty.cz) z jarniho putovani po Ledove zemi bude k dispozici pro kazdeho navstevnika zdarma stejne jako posledni cislo casopisu AutoCar (www.mise.cz).

SPONZOŘI ISLANDSKÉHO DNE

FOTOSOUTĚŽ NA TÉMA: BARVY ISLANDU

V tento den bude probíhat i výstava uspořádaná z vašich fotografií, spojená se soutěží o ceny. Chcete-li se aktivně zúčastnit, stačí si vybrat ze dvou možností a předat fotografie organizátorům. Ceny do soutěže věnuje Centrum FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1.

Soutěž A

Každý autor bude mít k dispozici panel o rozměrech 90 x 150 cm, na kterém může vytvořit kompozici ze svých fotografií, je na jeho uvážení kolik fotografií a jakých rozměrů použije k zaplnění prostoru - podmínkou je včlenit do plochy papír rozměru A4, na kterém bude uvedeno autorovo jméno, názvy jednotlivých fotografií, typ fotoaparátu, kterým byly snímky pořízeny, a krátký postřeh, zážitek či příběh z jeho cesty po Islandu, nejlépe spojený s fotografováním. Při předávání fotografií nezapomeňte připojit plánek rozmístění fotografií na plochu.

Soutěž B

Každý autor vybere ze svého alba maximálně 5 nejpovedenějších nebo nejoblíbenějších fotografií (nezapomene, že větší rozměry zvyšují šanci na úspěch), fotografie zezadu opatří svým jménem a názvem snímku.

Upozornění: Fotografie budou na panely přilepeny oboustranně lepícím čtverečkem, proto abychom se vyhnuli jejich možnému poškození, připevněte je nejlépe na kladívkový papír pomocí fotorůžků.

Předání fotografií:

Pravidla soutěže: Fotografie budou vystaveny v prostorách konání akce (do naplnění kapacity – k dispozici je 12 oboustranných panelů) a po ukončení vráceny autorům.
Vyhodnocení 3 nejlepších fotografií (bez ohledu na to, zda pocházejí ze soutěže A nebo B) provede nezávisle na sobě jednak profesionální porota a jednak „amatérská“ porota. Autoři 3 vítězných fotografií vyhodnocených profesionální porotou obdrží ceny, stejně tak jako autor nejúspěšnější fotografie vyhodnocené amatérskou porotou.

Profesionální porota:

Porota bude hodnotit fotografie dle svých interních pravidel.

Amatérská porota: Každý návštěvník Islandského dne může vyplněním hlasovacího lístku a jeho vhozením do urny přidělit jeden bod vybrané fotografii (na neúplně vyplněné hlasovací lístky nebude brán zřetel).

Po uzavření soutěže se body přidělené každé fotografii sečtou a sestaví se výsledné pořadí. Pokud získají některé fotografie stejný počet bodů, budou se muset o příslušné místo podělit.

Hlasující návštěvníci, kteří vyplní i číslo fotografie tzv. intrusu, tj. správně označí fotografii, která není pořízená na Islandu, se automaticky zařazují do slosování. Vylosování jednoho šťastlivce, který obdrží odměnu, proběhne ihned po vyhlášení výsledků fotosoutěže na konci Islandského dne.

Pozor: Účastníci soutěže nemohou hodnotit své vlastní fotografie. Takto přidělené body by byly neplatné.

Celkové pořadí bude také zveřejněno na našich stránkách.

Chybí-li vám ještě nějaká informace, využijte uvedené kontakty nebo mail: jana.jaksova@renault.cz nebo jjaksova@quick.cz, či tel. 728 476 972

Dopravní spojení na místo:

 • autem: Dálnice D1 , Brno - Praha sjezd č.2 Chodov (nejlépe využít záchytná parkoviště vyznačená v mapce P)
 • MHD: Metro C: do stanice Chodov: pěšky cca 7 min, nebo autobusem 118,154,197 do zastávky Jarníkova; do stanice Opatov: autobusem 122,177 do zastávky U Kunratického lesa, nebo Volha
 • Mapa: