Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Partneři
Periscope  Skandinávský dům
Kavárna na Boršově
Facebook
Události pro 26. květen 2023

26.5. 18:00 Hrynjandi Women’s Choir (koncert)

Koncert ženského pěveckého sboru z Islandu Hrynjandi Women’s Choir, se bude konat 26. května 2023 od 18:00 v Kostele U Salvátora (Salvátorská 1, Praha 1). Na programu budou islandské lidové písně.

Rezervace míst: www.koncertniklub.cz nebo na tel.čísle 222 524 388

Vstupné je dobrovolné.

Ženský sbor Hrynjandi založila v roce 2010 skupina kamarádek, které chtěly mít platformu pro pravidelné zpívání a vystupování. Prvním dirigentem sboru byl herec a zpěvák Maríus Sverrisson, který skupinu vedl až do roku 2016. V roce 2016 převzal vedení sboru Jón Svavar Jósepsson, pod jehož vedením se sbor více zaměřil na islandské lidové písně. Repertoár však zahrnoval i hudbu 16. století a americké popové písně – za variabilitu výběru písní byl sbor oceněn. V roce 2022 převzala sbor od Jóna Svavara sopranistka Berta Dröfn Ómarsdóttir a změnila hlavní důraz sboru na provádění písní, které složily, napsaly nebo upravily ženy.

Od počátku se sbor účastnil uměleckých přehlídek a spolupracoval a vystupoval s různými zpěvačkami a umělkyněmi, například s Ernou Ómarsdóttir, tanečnicí a choreografkou, kapelou zvanou Eva, umělkyní Þórunn Björnsdóttir a umělkyní Gunnhildur Hauksdóttir, jejíž uměleckou instalaci Krysí sbor, na níž se Hrynjandi podílela, zakoupila Islandská národní galerie.