Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Partneři
Periscope  Skandinávský dům
Kavárna na Boršově
Facebook
Události pro 21. duben 2022

21.4. 10:00 - 11:00 Island - výjimečná země Evropy? (přednáška)

VI. Euroasijský den
21.4.2022 10 -11 hodin
Pavel Vondřička: Island - výjimečná země Evropy?
Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha
https://fb.me/e/2ixml4Aul

21.4. 10:00 Severská literatura (přednáška)

VI. Euroasijský den
21.4.2022 10 -11 hodin
Jitka Jindřišková - Severská literatura
Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

21.4. 19:00 Třikrát starý Sever (beseda)

Studio Paměť
Soukenická 29, Praha 1

Představení tří nových publikací na staroseverská témata doplněné scénickým čtením ukázek.
Sborník „A tehdy pronesl strofu…" zahrnuje staroseverské příběhy o skaldech, dvorských básnících doby vikinské a skandinávského středověku, a ukazuje, jak zásadní roli hrála poezie v životě archaické skandinávské společnosti.
Kniha Pojetí těla ve staroseverské literatuře analyzuje staroseverské představy o těle, mimo jiné zkoumá, co má společného přechod do stavu bojové extáze u berserků, mytologická proměna boha ve zvíře či transformace vlkodlaků.
Antologie Jen pekla se bojím! představuje výbor staroseverských literárních děl s křesťanskou tematikou, v nichž se střetávají a prolínají křesťanské a tradičně severské látky a motivy.

https://www.facebook.com/events/714532693294833

21.4. 19:30 Víkingur Ólafsson a Česká filharmonie (koncert)

https://www.ceskafilharmonie.cz/koncert/25729-ceska-filharmonie-vikingur-olafsson/