Události pro 1. prosinec 2021

1.12. 18:00 - 21:00 Advent s Helenou Kadečkovou - zrušeno (přednáška, setkání)

AKCE ZRUŠENA
Večer severských příběhů v překladech Heleny Kadečkové, spojený se křtem komiksového zpracování novely Tarjei Vesaase Ledový zámek od Martiny Špinkové.

Kampus Hybernská 998/4, Praha 1
hlavní sál, vstupné dobrovolné

Po tradičním čtení z novely Gunnara Gunnarssona Advent připomene komponovaný večer další překlady a knihy nordistky Heleny Kadečkové (1932–2018): její vyprávění Soumrak bohů, Severské mýty a báje, román Islanďana Jóna Kalmana Stefánssona Letní světlo, a pak přijde noc a novelu norského spisovatele Tarjei Vesaase Ledový zámek představí skandinavistky Helena Březinová, Marta Bartošková a překladatel ze staroseverštiny Jiří Starý. Za přítomnosti výtvarnice Martiny Špinkové pokřtíme její nový komiks Ledový zámek z nakladatelství Cesta domů. Večerem provází Daniel Kubec a Daniela Iwashita. Ochutnat můžete severské delikatesy, k zakoupení budou vybrané publikace z nakladatelství Cesta domů, dybbuk a Kalich. Akce je benefiční, dobrovolným příspěvkem podpoříte činnost organizace Cesta domů, která provozuje mobilní hospic a poskytuje paliativní péči umírajícím a jejich blízkým v domácím prostředí. Osvětou a vzděláváním se snaží přispět k lepší informovanosti o službách pro lidi na konci života.

Všechny akce proběhnou v souladu s aktuálními proticovidovými opatřeními, včetně kontroly OTN. Tzn. bez prokázáni bezinfekčnosti proti covid-19, nebude návštěvník vpuštěn do prostorů Kampusu Hybernská.

https://www.kampushybernska.cz/2021/11/10/hyb4-citarna-advent-s-helenou-kadeckovou-a-severskymi-pribehy/

1.12. 18:00 - 19:00 Ledový zámek on line (přednáška)

Vzhledem ke zdravotním indispozicím účinkujících a s přihlédnutím k celkové covidové situaci jsme se rozhodli akci přesunout na jarní období. Nebude sice už adventní, zato zde uvedeme další knihu Heleny Kadečkové Život s Islandem.

Program ale nerušíme úplně, 1. 12. v 18.00 se můžete připojit k on-line uvedení komiksu LEDOVÝ ZÁMEK, který vychází v Cestě domů. Knihu představí její autorka, malířka Martina Špinková, redaktorka Štěpánka Ryšavá a grafička Eliška Kudrnovská ze studia Designiq.
Diskusi moderuje Daniel Kubec a Daniela Iwashita.
Odkaz pro připojení: https://us02web.zoom.us/j/89534261509…
Těšíme se na vás!