Island autem

kniha

Podtitul knihy "Průvodce islandským vnitrozemím" napovídá, že nejde o běžného turistického průvodce, ale o specializovanou pomůcku pro ty cestovatele, kteří se rozhodnou objevovat krásy a tajemství vnitrozemí, které je běžným turistům nedostupné.

Island autemA kdo chce poznat Island "do morku kostí" ten prostě muzí zvolit auto 4 x 4 a vydat se mimo běžné trasy turistických kanceláří. Bude překonávat kamenité pláně, lávová pole, písečné pouště a brodit řeky. Ty cesty nejsou snadné, ale odměna v pohledu na panenskou přírodu a pocit, "že jsme to dokázali", vynahradí všechny útrapy. Všechny vnitrozemské cesty popsané v průvodci jsem osobně projel, nejsou zde žádné zprostředkované zkušenosti nebo informace opsané z jiných průvodců. Ostatně, i jinak velmi obsáhlé turistické příručky o Islandu, se o vnitrozemí zmiňují jenom na několika málo stranách. To byl i jeden z důvodů, proč jsem tuto příručku napsal.
A protože štěstí přeje připraveným, doufám, že tato příručka pomůže každému, kdo se odhodlá vydat do nehostinného a tajemného islandského vnitrozemi, aby svoji cestu úspěšně absolvoval. Více informací o publikaci a ukázky naleznete na http://www.jas-hrotovice.com

ISLAND AUTEM - Jan Sucharda
Formát 17 x 24, 192 stran, pevní vazba, přebal
vydavatelství Akcent – Třebíč
Kniha je vyprodána
Možnost objednat druhé vydání s názvem Průvodce islandským vnitrozemím.


V dubnu 2011 vyšlo II. doplněné a rozšířené vydání knihy Jana Suchardy Island autem s názvem Průvodce islandským vnitrozemím. Oproti předchozímu vydání jsou zde některé další vnitrozemské cesty, které v prvním vydání nebyly – například nejvýchodnější cesta na sopku Laki, nová cesta jižně ledovce Hofsjökull, velmi náročná cesta v jižní části vnitrozemí Hungursfit – Krokkur – Mosar a samozřejmě jsou v knížce zachyceny změny, které způsobila erupce sopky pod ledovcem Eyjafjallajökull na jaře roku 2010.
Knížka by měla být dobrou pomůckou pro každého, kdo se rozhodne objevovat vnitrozemí Islandu za volantem auta 4x4. Všechny popsané cesty autor osobně projel při svých opakovaných návštěvách Islandu v letech 2005-2010, nejde tedy o žádné zprostředkované informace.
Oproti prvnímu vydání je mapa na předsádkách doplněna o čísla popisovaných vnitrozemských cest, čtenář se tak lépe orientuje.

Datum vydání: 04/2011.
Formát: 17 x 24 cm
Počet stran: 208
Vázaná v tvrdých deskách s přebalem

Běžná cena – 349 Kč, klubová cena 300 Kč
Možnost osobně vyzvednout v Praze nebo zaslat poštou ( + 43 Kč poštovné)
Objednávky u Jany Jakšové