Mona Lisa mezi islandskými otázkami

nová kniha vydavatelství Akcent

Možná trochu v předvánočním hektickém čase zanikl křest knihy Matěje Neznala Mona Lisa mezi islandskými otázkami. Ale mnozí z vás už knihu objevili na pultech knihkupectví. Členové Klubu islandských fanatiků mají možnost si buďto knihu u mne vypůjčit, nebo zakoupit za zvýhodněnou cenu přímo u autora. (neznal@volny.cz)

Výňatek z knihy:
«Nejdříve zůstala otázka na chvíli viset ve vzduchu, jako by se rozmýšlela, zda má vniknout do nitra a způsobit tam náležitý rozruch, či zda má v tichosti nenápadně zmizet a rozplynout se v zapomnění.
"Co bys tam napsal, kdybys věděl, že jenom tvůj nápis tady zůstane navždy?" Stáli jsme na okraji kráteru Hverfjall, neuvěřitelně přirozeně vytvarovaného kužele čnícího z lávového pole.
Nápis, na jaký jsem byl Martinem dotázán, by měl být svázán s místem, kde se narodila ona myšlenka. A tím jsou předurčeny i postavy, kterým je určen. Těm, kteří vystoupají na vrchol nevrchol, ať už se již jedná o Islanďany či snílky z jiných zemí, kteří se vydávají na pouť poznat a prožít krásy této neuvěřitelné, nespoutané, drsné a kouzelné země. S divokou hledající a toužící duší, kterou by měl nápis inspirovat, potěšit a vískat, které by něco významného sdělil. A to není jednoduché.»