Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Nabízíme

Auður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónJón Gnarr: IndiánJón Gnarr: Jak jsem se stal primátorem a chtěl změnit světStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 111 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníRené Kujan: Běhej, dokud můžeš


Sponzoři
Mona Lisa mezi islandskými otázkami

nová kniha vydavatelství Akcent

Možná trochu v předvánočním hektickém čase zanikl křest knihy Matěje Neznala Mona Lisa mezi islandskými otázkami. Ale mnozí z vás už knihu objevili na pultech knihkupectví. Členové Klubu islandských fanatiků mají možnost si buďto knihu u mne vypůjčit, nebo zakoupit za zvýhodněnou cenu přímo u autora. (neznal@volny.cz)

Výňatek z knihy:
«Nejdříve zůstala otázka na chvíli viset ve vzduchu, jako by se rozmýšlela, zda má vniknout do nitra a způsobit tam náležitý rozruch, či zda má v tichosti nenápadně zmizet a rozplynout se v zapomnění.
"Co bys tam napsal, kdybys věděl, že jenom tvůj nápis tady zůstane navždy?" Stáli jsme na okraji kráteru Hverfjall, neuvěřitelně přirozeně vytvarovaného kužele čnícího z lávového pole.
Nápis, na jaký jsem byl Martinem dotázán, by měl být svázán s místem, kde se narodila ona myšlenka. A tím jsou předurčeny i postavy, kterým je určen. Těm, kteří vystoupají na vrchol nevrchol, ať už se již jedná o Islanďany či snílky z jiných zemí, kteří se vydávají na pouť poznat a prožít krásy této neuvěřitelné, nespoutané, drsné a kouzelné země. S divokou hledající a toužící duší, kterou by měl nápis inspirovat, potěšit a vískat, které by něco významného sdělil. A to není jednoduché.»