Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Sponzoři
MS Norröna po rekonstrukci 2021

Oblíbený faerský trajekt MS Norröna, spojující Dánsko, Faerské ostrovy a Island, se dočkal rekonstrukce. A nejde jen o běžnou údržbu - změnily se i interiéry a hlavně vyhlídkové paluby.

Vánoční svátky a zbytek letošní zimy strávila MS Norröna faerské společnosti Smyril Line v docích v dánském Munkebo, odkud 6. března opět vyplula po důkladné rekonstrukci. Kromě nového nátěru se dočkala i úprav interiérů a dekorací, přibližujících historii Faer, Islandu i Dánska, ale hlavně byly významně přebudovány vyhlídkové paluby.

Novinkou je úplně nová desátá paluba s panoramatickou vyhlídkovou restaurací Laterna Magica, obtáčející prostor kolem vrchní části komína. Nové prosklené závětří zjevně vzniklo i na přídi otevřené deváté paluby, která bývala palubou nejvyšší a nyní nově pokrývá celou plochu lodi od přídě až téměř k zádi. V bočních částech původní vyhlídkové osmé paluby totiž naopak byly přistavěny nové luxusní vyhlídkové kajuty a apartmány.