Svavar Knútur Kristinsson - koncert v Paláci Akropolis

Islandský zpěvák a šoumen SVAVAR KNÚTUR si odskočí ze svého letošního podzimního evropského turné na jeden večer do Prahy na pozvání Klubu islandských fanatiků a vystoupí v pátek 11.10.2019 v Paláci Akropolis v Praze. A nepřijede sám, koncert se uskuteční s dvojicí muzikantů z Texasu ze skupiny THE ROCKETBOYS a to JUSTINEM WISEMANEM a BRANDONEM KINDEREM

Svavar Knútur – svébytný islandský zpěvák, kytarista a skladatel žijící v Reykjavíku, v jehož písních se míchá melancholie východních islandských fjordů, drsnost západních fjordů, oslava starého islandského folkloru i současné moderní hudby. Humoristický vypravěč a vášnivý potápěč v kalných vodách lidské duše, Svavar Knútur na svých koncertech seje a sklízí fantastickou směsici umění a zábavy.


Svavar Knútur Kristinsson


Svavar začínal jako zpěvák a kytarista ve skupině Hraun, později se vydal na sólovou dráhu. Již několik let vystupuje jako hudebník, své písně zpívá v islandštině a angličtině, koncertuje po Evropě, zejména v Německu, Velké Británii, také vystupoval v Austrálii i v Americe a Kanadě. Českou republiku navštívil poprvé s kratším turné sedmi koncertů v roce 2013.
Naposledy byl v roce 2016 hostem na koncertech Markéty Irglové v Brně, Olomouci a Valašském Meziříčí.
https://www.youtube.com/watch?v=KEFj-dJK0k8

V Praze měl koncert v roce 2013 a poté o rok později na Islandském dni na pozvání Klubu islandských fanatiků.

Natočil dvě alba se skupinou Hraun, kde byl hlavním textařem. Poté vydal sólově čtyři alba: Kvöldvaka (2009), Amma (2010), Ölduslóð (2012), Brot (2015). Na posledních dvou jmenovaných spolupracoval s Markétou Irglovou. Jejich společné duety na Islandu dobyly hitparády a píseň Baby Would You Marry Me je velmi populární také v zámoří.
V roce 2018 vyšel s první částí delšího projektu – albem Ahoy Side A. Obaly na všech deskách navrhla jeho dcera Dagbjört Lilja.

Svavar zpívá o moři, horách a o svém životě. V jeho písních je možné nalézt severskou melancholii i popis drsné, avšak krásné krajiny a také osobní příběhy. Jak sám Knútur uvádí, hudba mu pomohla vyrovnat se se smrtí svého otce, a proto jsou jeho písně o smutku, ale i o naději, o nalezení vyrovnanosti a pokoje. Písně o krajině zpívá zpravidla v islandštině, v písních o sobě a svém životě používá většinou angličtinu. Svavar Knútur ale zejména používá svoje showmanství, humor a rozsévá dobrou náladu.

Svavar Knútur je prvním držitelem ceny Anny Pálíny Árnadóttir za folkovou hudbu a snahu přivést ke kořenům staré islandské lidové hudby mládež a v neposlední řadě i za neustálou pomoc a podporu mladým začínajícím umělcům.

https://svavarknutur.com
https://svavarknutur.bandcamp.com
https://www.facebook.com/mrknutur
https://www.instagram.com/svavarknutur/

Ukázka ze společného vystoupené Svavara Knúta a Markéty Irglové - píseň Baby would you marry me
https://www.youtube.com/watch?v=jrTZ6T0yLys

Prodej vstupenek:
http://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=28913&no=62&page_id=42027

The Rocketboys

The Rocketboys – texaská indie rocková skupina, jejíž začátky spadají do roku 2005 a která skoro již deset let zaujímá přední hudební scénu v domovském Austinu nedávno vydala své třetí dlouhohrající album pod názvem Certain Circles.


The Rocketboys


Jejich dynamické písně širokého žánrového rozpětí zazněly v několika filmech i televizních pořadech (např. Glee, Private Practice, One Tree Hill) a během let si skupina získávala stále nové posluchače.

Minulá léta přinesla mnoho momentů, které ovlivnily současnou kariéru skupiny, zejména spolupráce s vítězem Grammy Joe Chiccarelli, ovládnutí hitparád písní Viva Voice https://www.therocketboys.com/#videos, dvou turné se skupinou Thrice – za podpory jejich frontmana Dustina Kensrue a v neposlední řadě první zámořské turné v Německu.

Jejich hudba je založena na vyjádření pocitů členů skupiny a navázání úzkého kontaktu mezi muzikanty a publikem. Album Certain Circles je o současném problému hledání identity jednotlivce, hudební doprovod na bázi vrstveného zvukového prostoru (Absolute Punk), sólové kytary a klavírního doprovodu.

Do Prahy na společný koncert s islandským zpěvákem Svavarem Knútem zavítají dva členové The Rocketboys – frontman a zakládající člen Brandon Kinder a klávesista Justin Wiseman.

Ukázka ze společného koncertu Svavara Knúta a Justina Wisemana z roku 2013 z Akureyri - píseň The Best:
https://www.youtube.com/watch?v=29nnz0wRT-w

https://www.therocketboys.com
https://therocketboys.bandcamp.com/