Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Sponzoři
Běhej dokud můžeš - René Kujan

Tato kniha by se také směle mohla jmenovat Jako první kolem Islandu. Na rozdíl od běžných turistů, kteří houfně objíždějí ostrov po Ring Road v pohodlí svého vozu, odvážnější z nich pak na svých bicyklech, autor tohoto poutavého autobiografického příběhu zvolil cestu nejobtížnější ‒ kolem celého ostrova běžel. Po celý měsíc, bez jediného dne volna zdolával více než maratonskou vzdálenost den za dnem, aby z Reykjavíku doběhl až do Reykjavíku. Jako první na světě.

Běhej dokud můžeš

Do cesty se mu nestavili islandští trollové ani skřítci, ale hlavně počasí. A vlastně i lékaři. Start celé akce připadl na pětileté výročí autorovy téměř smrtelné autonehody, po níž si od lékařky vyslechl mrazivý ortel: „Nikdy už běhat nebudete.“ Možná právě proto byl celý projekt s názvem „1 muž ‒ 30 dnů ‒ 30 maratonů“ věnován těm, pro něž byla tato slova krutě pravdivá. Na Islandu Kujan navázal za pomoci přítele Ívara spolupráci s Asociací hendikepovaných sportovců (ifsport.is), pro české vozíčkáře proběhla mohutná sbírka v Čechách. V dalších letech se na Island vrátil, aby jej opět pro lidi na vozíku přeběhl ze severu na jih a z východu na západ. Kniha popisuje Reného návrat do života a znovushledání se s Islandem, kdy ho uprostřed podzimního marastu doprovází jedna statečná žena a dvouměsíční syn.

Běhej dokud můžeš

René Kujan (1974) Překladatel, žurnalista, vyučený umělecký truhlář (v uvedeném časosledu) a také běžec. Na svém kontě má tři světová prvenství v sólovém běhu na Islandu, který oběhl kolem dokola a přeběhl napříč i podélně. Věří, že člověk se správnou motivací dokáže téměř vše.

Vydalo nakladatelství Gutenberg 2016
Distributor - Labyrint
184 stran, V8, dvoubarevný tisk, čb fotopříloha

Cena – 230 Kč, Cena pro členy Klubu 200 Kč
Běžná cena v kamenném obchodě – 285 Kč
Možnost osobně vyzvednout v Praze po domluvě s Janou Jakšovou nebo v Liberci (Pavel Vondřička)