Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Sponzoři
Sunna Gunnlaugs Trio

Po čtrnácti letech se do Prahy vrací islandská pianistka Sunna Gunnlaugs, s manželem, americkým bubeníkem Scottem McLemorem a kontrabasistou Þorgrímem Jónssonem, aby představili aktuální album Cielito Lindo, na kterém naleznete improvizace i kompozice celého tria, stejně jako skladby George Gershwina, Toma Waitse či mexickou lidovku.

Sunna začala na popud matky hrát v dětství na varhany, pod dojmem tria Billyho Evanse se však jako teenager pustila do hry na klavír. Roku 1993 odešla do Států, kde studovala na proslavené William Paterson College v New Jersey. Po absolutoriu se usadila v Brooklynu a vydala debutovou nahrávku Far Far Away. Později založila již s McLemorem, saxofonistou Tonym Malabym a Drewem Gressem, kvartet, následovaly nahrávky Mindful, Songs from Iceland a Fagra Veröld, na motivy islandské poezie.

V tvorbě Sunny však zanechala stopu také Praha, kde vznikla, s přispěním saxofonisty Ohada Talmora a basisty Matta Pavolky, energická deska Live in Europe, umisťující se na předních příčkách jazzových žebříčků v USA a Kanadě.

Ještě letos stihla Sunna vydat novinku s klarinetistou Maartem Ornsteinem, výmluvně názvanou Unspoken. Album totiž vznikalo značně netradičně - na sociální síti Twitter.

Romantický lyricismus ve spojení s brooklynským drajvem nadšeně hodnotí média jako The Washington Post, JazzTimes, Downbeat, Jazziz, Jazz Podium, Concerto, Stereo, Jazzman, Village Voice, Time Out New York či All About Jazz.

Sunna Gunnlaugs Trio (Island / Spojené státy)
Thorgrímur Jónsson * bass
Scott McLemore * drums

Sunna Gunnlaugs Trio (Island / Spojené státy) 3. 3. 2016 od 19:30 Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2