Doporučujeme

Auður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 111 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Sponzoři
Kaňon Fjaðrárgljúfur

Podle internetových stránek Where Cool Things Happen je Fjaðrárgljúfur nejkrásnější kaňon na světě.

Fjaðrárgljúfur


Soutěska se nachází na jihu Islandu v blízkosti Kirkjubæjarklausturu u silnice č. 1. Je 100 m hluboká a 2 km dlouhá, protéká jí řeka Fjaðrá. Kaňon byl po staletí vytvářen postupnou erozí způsobenou protékající ledovcovou řekou palagonitovými skalami.

“Je spousta ohromujících a nádherných kaňonů, ale tento je zřejmě nejkrásnější, na který jsme při našich cestách narazili. Mimochodem, tato soutěska s nevyslovitelným jménem se nachází na Islandu.”

http://www.wherecoolthingshappen.com/this-is-the-most-beautiful-canyon-in-the-world-fjadrargljufur/