Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Doporučujeme

Auður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 111 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Sponzoři
Island - 111 nej…

Kapesní obrazový průvodce po Islandu

Míst, k nimž lze přiřadit přídavné jméno s předponou nej…, je na Islandu nesčet­ně. A vždy záleží na pohledu konkrétního člověka. Pro někoho může být nějaké místo nejkrásnější, pro jiného nejzajímavější, nejvýznamnější, pro dalšího nejopuštěnější, nejdrsnější, nebo třeba i nejsmutnější…

www.jas-hrotovice.com.cz

V této knížce je uvedeno takových míst 111 a vůbec si nečiním nárok na to, že všemi čtenáři budou tato místa označena jako „nej…“. Nicméně jde o mís­ta, která by návštěvník Islandu rozhodně neměl minout. Samozřejmě, nelze je v žádném případě „stihnout“ během jediné návštěvy, sám jsem je postupně ob­jevoval a k mnohým se opakovaně vracel během každoročních cest na Island od roku 2001. A to je vlastně smysl, proč tento průvodce vychází: pro ty, kteří na Islandu ještě nebyli, je to otevřená nabídka, co si vybrat, co spatřit, co navštívit, a pro ty, kteří už na Islandu byli a jedou tam znovu, jsou zde další náměty míst i v odlehlejších či méně přístupnějších koutech ostrova, která při dřívější cestě nenavštívili.

Knížka si vůbec neklade za cíl nahradit či suplovat obsáhlé a podrobné průvod­ce po Islandu (Lonely planet a Rough) ani mého Průvodce islandským vnitroze­mím.

Knížka je jenom upozorněním či ochutnávkou zajímavých a krásných míst… a koho zaujmou v tomto „obrazovém průvodci“ a bude je chtít spatřit na vlastní oči, ten si k nim cestu jistě najde.

Góða ferð! Šťastnou cestu!

Jan Sucharda


Datum vydání: 11/2014
Formát: 119x163 mm
Počet stran: 128
Papír matná křída 135 g
Vazba šitá v měkkých deskách, povrchová úprava lamino
Nakladatel: JAS
Ukázka: http://www.jas-hrotovice.com/island/island-111-nej

Kniha je k dostání u dobrých knihkupců za cenu 150 Kč, v internetovém obchodě Kosmas s 10% slevou za 135 Kč
Cena pro členy Klubu 130 Kč
Běžná cena v kamenném obchodě byla před slevou 190 Kč
Možnost osobně vyzvednout v Praze po domluvě s Janou Jakšovou