Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Partneři
Periscope  Skandinávský dům
Kavárna na Boršově
Facebook
Události pro 15. duben 2024

15.4. 19:00 Na cestě s mámou a Hilmarem Oddssonem (film, beseda)

Na cestě s mámou - film z roku 2022 (IS: Á Ferð með mömmu, EN: Driving Mum)
Kino Edison Filmhub Praha (Jeruzalémská 2)
15.4.2024 od 19 hodin

Ryan Keating v rámci Movie Barf uvede film a po promítání povede diskuzi s režisérem Hilmarem Oddssonem, který se k nám v Edison Filmhub osobně připojí!

Film Na cestě s mámou režírovaný významným islandským filmařem Hilmarem Oddssonem je úžasná černobílá road movie z tohoto i onoho světa. Čtyřicátník Jón chce splnit přání své umírající matky a pohřbít ji v daleké vesnici, kde se narodila. Když zemře, umístí její mrtvolu na zadní sedadlo svého auta a vydá se na velkolepý výlet se svým psem Brežněvem.

Film Na cestě s mámou vyhrál cenu za nejlepší film na filmovém festivalu v Tallinnu 2023 Black Nights Film Festival a připojuje se k síni velikánů černé komedie jako je klasický Weekend at Bernies a novější Swiss Army Man.

Movie Barf Monday je filmová noc věnovaná promítání anglických filmů v pražském Edison Filmhub. Každý film obsahuje úvod od filmového moderátora Ryana Keatinga a následnou besedu s autorem filmu.

15.4. 19:00 Martin Loew Island (přednáška)

15.4. Přednáška Marka Loewa - Island v Městské knihovně v Praze 19h