Doporučujeme

Helena Kadečková: Život s IslandemJan Sucharda: Devátá vlnaAuður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónGyrðir Elíasson: Okno na jihEinar Kárason: Ptáci bouřeStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 133 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníJan Sucharda: Ryby v soli


Partneři
Periscope  Skandinávský dům
Kavárna na Boršově
Facebook
Události pro 10. březen 2024

10.3. 12:57 Workshop s Raggou Gröndal (přednáška, koncert, beseda)

ISLANDSKÁ LIDOVÁ HUDBA
KDY: v neděli 10. března 2024 (10-13 a 14:30-18h)
KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
CENA: 1290,-

Workshop s islandskou populární hvězdou, velmi talentovanou vokalistkou a skladatelkou Raggou Gröndal.

V první části workshopu se seznámíme s historií a charakterem islandské lidové hudby. Dotkneme se také témat, jako je stav islandské lidové hudby v současnosti, její zachování mladšími generacemi a její budoucnost. V této části jsou vítány všechny dotazy do diskuse.

Ve druhé části se účastníci naučí několik islandských lidových melodií a některé z nich společně zaranžují pomocí svých hlasů (a nástrojů, které budou mít po ruce, pokud budou potřeba.) Melodie budou rozdány tak, jak byly předány v písemné podobě s islandskými texty. Islandština a výslovnost ale nebudou pro účastníky povinné ani na ně nebude kladen hlavní důraz. Ponoříme se do zvukových kvalit hudby a využijeme ji jako prostředek k improvizaci.

Workshop zahájíme a ukončíme meditačním cvičením na samohlásky, které otevře hlas a navodí uvolněnou atmosféru.

http://www.hlasohled.cz/cze/dilny/dilny-2024/10-brezna-islandska-lidova-hudba-vede-ragnheidur-groendal-isl.html

10.3. 17:30 Víkingur Ólafsson v Rudolfínu (koncert)

10. 3. 2024 neděle 17.30
Víkinga Ólafssona posluchači nadšeně ocenili při jeho nedávném debutu s Českou filharmonií. Nyní se islandského klavíristu podařilo pozvat k další, tentokrát velmi intimní spolupráci. Na posledním koncertu nové recitálové řady přednese Goldbergovy variace od Johanna Sebastiana Bacha, prubířský kámen snad každého profesionálního pianisty.
Johann Sebastian Bach, Goldbergovy variace, BWV 988 (74')
Víkingur Ólafsson klavír

10.3. 20:00 SKÁLMÖLD / IS + SEVEN SPIRES + ATAVISTIA (koncert)

Futurum Music Bar
Datum: 10.3.2024
Doors: 19:00
Start: 20:00
Předprodej: 590 Kč na webu Obscure.cz, 636 Kč web Futura a GoOut.cz
Cena na místě: 650 Kč

Věk mečů nastává! Islandští Skálmöld odloží v březnu své otlučené ulepené poháry z kravských rohů. S předstíraným smutkem se rozloučí se svými plačícími rodinami, chopí se chladných mečů s vyhřívanou rukojetí a přijedou vypálit naše města a vesnice. To vše nejen pro věčnou slávu boha Ódina, ale i v rámci druhé části evropského turné k nové, vydařené desce „Ýdalir“, jehož první část před nedávnem úspěšně skončila. Místo v jejich drakkaru s přívěsem si zaslouženě vydobyli američtí symfoničtí Seven Spires a progresivní symfoblekaři z Kanady, Atavistia.