Nejbližší události [+]

žádné události

>> ukaž všechny

Nabízíme

Auður Ava Ólafsdóttir: Nad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir: Listopadoví motýliGunnar Gunnarsson: AdventGyrðir Elíasson: Měděné poleGyrðir Elíasson: Kniha od řeky SandáGyrðir Elíasson: Mezi stromyÓfeigur Sigurðsson: Kniha JónJón Gnarr: IndiánJón Gnarr: Jak jsem se stal primátorem a chtěl změnit světStaroislandské ságyLživé ságy starého severuEddica MinoraJiří Starý: Zákonem nechť je budována zem. Staroseverské zákony a zákoníky. Lucie Korecká: Sám spatříš svět stínů - hranice mezi světy v pozdních ságách o IslanďanechAlda Sigmundsdóttir: Malá kniha o IslanďanechJan Burian: Dvacet let s IslandemJan Sucharda: Island - země vzdálenáJan Sucharda: Island - 111 nej…Jan Sucharda: Island autem 4x4Jan Sucharda: SetkáníRené Kujan: Běhej, dokud můžeš


Sponzoři
Partneři
Události pro 4. červen 2019

4.6. 19:00 - 13.6. 19:00 Severské kraťasy (film, festival)

Skandinávský dům ve spolupráci s Kinem Evald srdečně zve na třetí ročník přehlídky severských krátkometrážních filmů Severské kraťasy.

V rámci této ojedinělé přehlídky budou mít diváci možnost zhlédnout třicítku současných krátkých filmů z Dánska, Finska, Islandu, Norska a Švédska. Program je rozdělen do pěti bloků podle jednotlivých zemí a zahrnuje jak hrané, tak animované snímky. Potrhlé Finsko poukáže na úskalí moderní doby a konzumní společnosti, nebude ale chybět ani ledová krajina a síla přátelství. Neklidný Island se zaměří na dospívající teenagery nebo mezi sebou soupeřící sedmdesátníky a víru Islanďanů v nadpřirozeno a v bytosti z lidových pověstí. Svérázné Švédsko nabídne pohled pod povrch zdánlivě spořádané společnosti – frustrované jedince, důchodkyně klevetící o sexu či bajková podobenství. Podmanivé Norsko vás okouzlí působivou hororovostí, hravostí a variacemi na téma spřízněných duší. (Ne)spoutané Dánsko poodhaluje zákoutí lidské povahy a mezilidských vztahů, ať už partnerských, kamarádských, či mezi rodiči a dětmi.

Program festivalu:

4. 6. 19:00 Potrhlé Finsko
5. 6. 19:00 Neklidný Island
11. 6. 19:00 Svérázné Švédsko
12. 6. 19:00 Podmanivé Norsko
13. 6. 19:00 (Ne)spoutané Dánsko

Všechny filmy uvádíme v původním znění s českými titulky.

Vstupné 120 Kč

http://www.skandinavskydum.cz/severske-kratasy-2/